V pekařství
V pekařství U Pekařových stojí houska o 2 Kč více než rohlík. Petr nakoupil 4 housky a 8 rohlíků a zaplatil za tento nákup přesnou částku 62 Kč.
a) Vypočtěte v Kč cenu jedné housky.
b) Vypočtěte v Kč, kolik by zaplatil Petr za nákup 2 housek a 2 rohlíků.
c) Určete počet rohlíků, za které by Petr zaplatil 54 Kč.
a) Vypočtěte v Kč cenu jedné housky.
b) Vypočtěte v Kč, kolik by zaplatil Petr za nákup 2 housek a 2 rohlíků.
c) Určete počet rohlíků, za které by Petr zaplatil 54 Kč.
Správná odpověď:
![](/img/4/pekaren.jpg)
Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Houska 2
Houska stojí 2 Kč a rohlík 3,5 Kč. Hanka koupila 22 kusů pečiva, kupovala jen housky a rohlíky a zaplatila 65 Kč. kolik koupila housek a kolik rohlíků?
- Nákup
Petr si koupil ke svačině 0,35 kg šunky, 6 rohlíků a minerálku. Kolik za nákup zaplatil? (Minerálka stojí 14,60kč, rohlík 3,40kč a kilogram šunky 129kč). Nákup zaokrouhli na celé koruny.
- Mléko a rohlíky
Za 5 krabic polotucneho mléka a 10 rohlíků zaplatila paní Čermáková 130kč. Krabice mléka je o 17 dražší než rohlík. Vypočítejte cenu a) 1 krabice mléka, b) 1 rohlíků.
- Rohlíky
Miško má rád rohlíky, které stojí 12 centů. Minule koupil 6 rohlíků. Kolik centů zaplatil Miško za rohlíky?
- Sportovní klub
Sportovní klub pořizoval nové vybavení. Nakoupil tři stejné fotbalové míče a pět stejných volejbalových míčů. Celkem za míče utratil 4480 Kč, přičemž fotbalový míč byl o 320 Kč dražší než volejbalový. Určete, kolik by sportovní klub zaplatil, pokud by nak
- Dvě housky
Dvě housky váží o 10 gramů více než dvě Topinky. Jedna Houska a dvě Topinky váží celkem 110 gramů. Kolik gramů váží tři Topinky? Kolik gramů váží jedna Houska?
- Jednotkové 12781
V obchodě Janko koupil 300g šunky, 5 rohlíků, 1,5kg rajčat a 2l mléka. Jednotkové ceny jsou uvedeny v tabulce - šunka 6,50e/kg, rohlíky 0,06e/ks rajčata 3,4e/kg mléko 0,95e/l. Kolik zaplatil Jeníček za nákup?