Punčových 2795
Tři punčové řezy stojí tolik jako dva krémeši. Kolik stojí krémeš, pokud cena pěti punčových řezů je 2 eura 50 centů?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Internetový
Internetový obchod nabízí při koupi pěti a více výrobků dopravu zdarma. Cena dopravy je 100 korun. Při koupi pěti výrobků bez započtení dopravy zaplatíme stejnou částku jako při koupi tří výrobků se započtením dopravy. Kolik stoji 1 kus výrobku?
- Vagón
Nákladní vagón má tvar kvádru o rozměrech 21m a 3,5m a 4,2 mm. Kolik by se do něj dalo naložit krémešů, pokud krémeš je kostka s délkou hrany 7cm?
- Zahrádkář
Zahrádkář koupil 17 jabloní a 11 hrušek. celkem zaplatil 111,65 eura. Kolik eur stála 1 hruška, pokud víme, že její cena byla větší o 35 centů než cena 1 jabloně? Kolik by zahrádkář zaplatil za 28 jabloní a 15 hrušek?
- Mobilní operátor MOBY
Pokud u mobilního operátora MOBY částka za poslední esemesky v jednom měsíci přesáhne 14 eur (jedná stojí 50 centů), každá další esemeska stojí 13 centů. a) Od kolika esemesky je už její cena 13 centů? b) Kolik stojí poslání 125 esemesek?
- Výrobek
Na trh se zavádí nový výrobek, v prvním týdnu se prodává za sníženou cenu. 4 výrobkú pořízených za zavádějicí cenu stojí tolik jako 2 výrobky za stejnou cenu. O kolik % je zavádějicí cena za 1 výrobek nížší než běžná cena?
- Jablka 5
Jablka stojí 50 centů kus, hrušky 60 centů kus, banány levnější než hrušky. Babicka koupila 5ks ovoce, byl tam jen jeden banán a zaplatila 2 eura 75 centů. Kolik bylo jablek a kolik hrušek?
- Míč a
Míč a plyšová hračka stojí 32,80 eura. Kolik stojí míč, pokud je o 9,50 € levnější než hračka?