Bonbony

Cena za 1kg dražších bonbonu je 125 Kč. Cena za 1kg levnějších bonbonu je 100Kč. Z bonbonu namichame dvě různé smesi. A teď. Druhá směs obsahuje 2kg drazsich bonbonu a několik kg levnějších bonbonu. Cena za 1 kg této směsi je 110kč. Vypočítejte kolik kg levnějších bonbonu obsahuje druhá směs.

Vaše odpověď:



Našel si chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.



avatar




Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky: