Jabka

Za 2kg jablek zaplatíme určitou sumu peněz. Tato suma je stejná jako množství kilogramů za které zaplatíme 72 Kč. Kolik stojí 1 kg jablek?

Správný výsledek:

x =  6

Řešení:

2x2=72 x2=36 x1=6 x2=6 x>0 x=x1=6

Výpočet overte naším kalkulátorem kvadratických rovnic.




Budeme velmi rádi, pokud najdete chybu v příkladu, pravopisné chyby nebo nepřesnost a ji nám prosím pošlete . Děkujeme!






Zobrazuji 2 komentáře:
#
Ales
Gratuluji, výsledek je správný, postup jsem po 1,5 hodině včera také vymyslel, už jsem holt 30 let po škole....

#
Žák
To je blbost! Kg jablek je 72Kč a jedno jablko 36 a 36+36 je 72!!Tak jako jakých 6???????!!!

avatar









Tipy na související online kalkulačky
Hledáte pomoc s výpočtem kořenů kvadratické rovnice?
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
Nejpřirozenější aplikací trigonometrie a goniometrických funkcí představuje výpočet trojúhelníků. Běžné i méně běžné výpočty různých typů trojúhelníků nabízí naše trigonometrická kalkulačka trojúhelníku. Slovo trigonometrie pochází z řečtiny a doslovně znamená výpočet trojúhelníku.

Další podobné příklady a úkoly:

  • Do školni
    jablka_17 Do školni jídelny koupili 36kg po 12kč/kg. Kolik kg jablek o 1/4 lacinějšich na kilogramu mohli koupit za tytéž penize?
  • Kohouty
    pipe Přívodním kohoutem s průtokem 12 litrů za sekundu se naplní nádrž za 72 minut. Za jak dlouho se nádrž naplní, otevřeme-li po půl hodině ještě jeden takový kohout?
  • 5 kg
    banan 5 kg banánů a tři kilogramy manga stojí 146 Kč, dva kilogramy banánů a 5 kg manga stojí 142 Kč. Kolik stojí kilogram banánů a kolik manga?
  • Traktory
    tractor_2 Šest traktorů zorá pole za 8 dní. Po dvou dnech se dva traktory porouchaly. O kolik dní se prodloužily práce na poli?
  • Kolik 15
    jablon_1 Kolik stojí 1kg jablek, když za 1,5kg zaplatila maminka 30 kč?
  • Ovoce 2
    pomaranc_3 Mám 2 kg ovoce(jablka +pomeranče) za 50,- . 1 kg jablek je za 22, - pomeranče 1 kg za 34, - Kolik váží jednotlivé ovoce?
  • Obecní
    lopticky_1 Obecní úřad zakoupil pro děti v mateřské škole 36 velkých a 25 malých gumových míčů. Za dva velké míče zaplatily tolik jako za pět malých. Faktura byla vystavena na 5980kč. Kolik korun stál velký míč?
  • Zverimex 2
    dog Aneta má 13 slepic, 9 králíků, 2 kočky a jednoho psa. Ve zverimexu stojí 1 pták 100 Kč, 1 králík 120 Kč, 1 kočka 400 Kč a 1 pes 620 Kč. 1. Kolik celkem Aneta zaplatila za všechna zvířata? 2. Aneta koupila všechna zvířata naráz. Kolik by zaplatila, kdyby n
  • Vlak 2
    zssk_vlak Vlak zpomalil z 90km/h na 72km/h za dobu 5s. Jakou dráhu přitom ujel?
  • 36 stupňů
    triangles_11 V trojúhelníku měří jeden vnitřní úhel 36 stupňů, druhý úhel je dvakrát větší než úhel třetí. Vypočítejte neznámé úhly.
  • Číslo 72
    percent_2 Číslo 72 zvětši o 25%. O kolik % budeš muset číslo, které ti vzniklo zmenšit, abys dostal(a) opět číslo 72?
  • Sušenky
    jablka_2 Kolik kilogramů čerstvých jablek je třeba na 120kg sušených jablek, jestliže z 0,4t čerstvých jablek získáme 75kg sušených jablek?
  • Zahrada
    zahon_2 Obdelníková zahrada má délku 81metrů a šířku 36 metrů. Jak dlouhá bude strana čtvercové zahrady o stejné výměře?
  • Bedny 2
    bedny v 6 bednách je 45 kg jablek v 5 bednách je stejně v 1 bedně je o 3 kg více Kolik kg je v každé bedne?
  • Čerstvá jabká
    jablka_6 Sušená jablka obsahují 15% vody. Čerstvá jablka obsahují 80% vody. Kolik jablek musíme koupit, abychom po jejich vysušení získali 3 kg sušených jablek?
  • Nákup ovoce
    zemiaky_6 Jirka s maminkou byl na nákupu. Maminka koupila 2 kg broskví a 5 kg brambor a platila 173 Kč. Sousedka koupila 3 kg broskví a 4 kg brambor a platila 186 Kč. Kolik stálo 1 kg broskví a 1 kg brambor?
  • 5 krabiček
    flasa_2 5 krabiček ryb a 3 láhve nápoje stojí 276,-Kč. 3 krabičky ryb a 2 láhve nápoje stojí 176,-Kč. Kolik Kč zaplatíme za 2 krabičky ryb a jednu láhev nápoje?