Na hokejovom

Na hokejovom zápase bol na začiatku plný štadión. Po prvej tretine odišlo 20% fanúšikov a po druhej tretine odišla ešte jedna šestina zvyšných fanúšikov. Koľko fanúšikov bolo na štadióne na začiatku zápasu, ak do konca zápasu vydržalo 700 z nich?

n = 1050

Vypočítané našou jednoduchou kalkulačkou na rovnice.

Budeme veľmi radi, ak nájdete chybu v príklade, pravopisné chyby alebo nepresnosť a ju nám prosím pošlete. Ďakujeme!

Zobrazujem 0 komentárov:
avatar

Tipy na súvisiace online kalkulačky
Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu?

Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:

Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1

Ďaľšie podobné príklady a úlohy:

• Autobus 2
    buses_1 Ráno na zastávke autobusu postávalo množstvo ľudí. Do prvého autobusu nastúpili tri osminy z nich a do druhého jedna štvrtina a do tretieho zvyšných 9. Koľko ľudí bolo na zastávke už od začiatku?
  • Dve lúky,
    luka Kosci mali pokosiť dve lúky, z ktorých bola jedna dvakrát tak veľká ako druhá. V prvej polovici dňa sa rodelili na dve rovnaké skupiny. Jedna pokračovala v kosení vačšej lúky a do konca dňa ju celú pokosila. Druhá skupina kosila menšiu lúku, ale do konca
  • Guľky 4
    balls2_2 Vo vrecúšku sú farebné guľky. Jedna tretina z nich je modrá, jedna šestina biela, päť dvanástin je žltých a zvyšných 10 guličiek je červenej farby. Koľko žltých guliek je vo vrecúšku?
  • Polovice chleba
    chlieb_2 V obchode bolo niekoľko chlebov. Polovicu z nich plus polku chleba kúpila kuchárka. Zo zvyšných chlebov polovicu plus polku chleba kúpil pán Novák. Posledný chleba kúpila pani Malá. Koľko chlebov bolo v obchode na začiatku?
  • Štadión
    stadion Na atletickom štadióne sa konal okresný prebor žiakov 1. stupňa ZŠ. V ľahkej atletike súťažilo sa v štyroch disciplínach: skok ďaleký, skok vysoký, beh na 60m, beh na 400m. Peter počítal z tribúny osoby prítomné na ploche štadióna. U doskočiska sa priprav
  • Prehra
    fazole Jano sa rád hrá rôzne hry o fazuľky. Nedavno sa zahral s Petrom dve partie. V prvej partii vyhral 32 fazuliek, v druhej partii prehral 75 fazuliek. Ako bol Jano na tom po tychto dvoch partiach? Mal viac alebo menej fazuliek ako na začiatku? a teraz zisti o
  • Kráľovstvo
    trpaslíky V lesnom kráľovstve bolo o 3 trpaslíkov viac ako víl. Kráľovstvo postihlo sucho a odišla štvrtina trpaslíkov a jedna víla. V kraľovstve sa tak počet trpaslikov a víl znížil na 3. Koľko víl a trpaslíkov bolo pôvodne v kráľovstve?
  • Slovensko-Švédsko
    ice Náš reportér na ms v hokeji počas zápasu Slovensko-Švédsko povedal: na začiatku tretej tretiny sme v dvojgólovom manku. Aký bol stav zápasu keď do tej doby obidva tímy strelili spolu 4 góly?
  • Benzín 3
    benzin Zásobník benzínu je naplnený do do troch štvrtín objemu. Po vyčerpaní 875 litrov benzínu bol naplnený iba do dvoch pätín objemu. Koľko litrov má plný zásobník ?
  • Predajne 2
    vaha_5 Do štyroch predajní rozvážali tovar. V prvej zložili jednu tretinu zásielky, v druhej iba dve tretiny z toho čo v prvej, v tretej jednu štvrtinu zvyšku a v štvrtej zvyšných 240 kg. Koľko zložili v každej predajni?
  • Nou camp
    stadion Nou camp je naväčšì futbalový štadión v Európe s kapacitou 99 354 miest. Má vybudovaných niekoľko desiatok vchodov. Pol hodinu pred začiatkom vypredaného zápasu už bolo v hľadisku 30 906 fanúšikov. Každým z 31 vchodov pribudne za minútu priemerne 96 osôb.
  • Ročníky
    skola Po piatom ročníku odišlo z triedy 20% žiakov. V siedmom ročníku pribudli 2 žiaci, v ôsmom 1 žiak, v deviatom sa počet nezmenil, ale aj tak je teraz v triede o desatinu menej žiakov, než tomu bolo v piatej triede. Koľko žiakov je teraz v deviatom ročníku?
  • Predaje
    cukriky_9 Za 80 výrobkov dvojakej akosti sa utŕžilo celkom 175 Eur. Ak výrobok prvej kvality sa predával po n Eur za kus (n prirodzené číslo) a výrobok druhej akosti po dvoch Eur za kus, koľko kusov prvej kvality bolo predaných?
  • Mlieko
    cow V troch nádobách bolo celkom 22 litrov mlieka. V prvej nádobe bolo o 6 litrov viac ako v druhej. Po preliatí 5 litrov z prvej nádoby do tretej je v druhej a tretej nádobe rovnaké množstvo mlieka. Koľko litrov mlieka bolo pôvodne v prvej nádobe?
  • Predajňa
    shipping Do predajní rozvážali ovocie. V prvej zložili štvrtinu zásielky, v druhej pätinu zásielky, v tretej dve pätiny zo zvyšku a vo štvrtej 231kg. Koľko ovocia bolo spolu?
  • Hokej
    Hockey V hokejovom zápase padlo 6 gólov. Hrali Česko proti Fínsku. Česi vyhrali 4:2. V akom poradí mohli padnúť góly? Koľko bolo možných priebehov hry?