Boris

Boris zaplatil za 9 rovnakých konzerv pre psa 23 eur 40 centov. Koľko týchto konzerv sa dá kúpiť za 30 eur 80 centov? Premeň si eurá na centy.

Výsledok

n =  11

Riešenie:

Textové riešenie n =







Napíšte nám komentár ku príkladu (úlohe) a jeho riešeniu (napríklad ak je stále niečo nejasné alebo máte iné riešenie, alebo príklad neviete vypočítať či riešenie je nesprávne...):

Zobrazujem 0 komentárov:
1st comment
Buďte prvý, kto napíše komentár!
avatar




Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:

Ďaľšie podobné príklady a úlohy:

  1. Rámiky
    room_1 Za 5 rámikov na fotografie zaplatíš o 12€ viac ako za 3 rámiky. Koľko stojí jeden rámik?
  2. Mobilný operátor
    mobil Ak u mobilného operátora MOBY suma za posledné esemesky v jednom mesiaci presiahne 14 eur (jedná stojí 50 centov), každá ďalšia esemeska stojí 13 centov. a) Od koľkej esemesky je už jej cena 13 centov? b) Koľko stojí poslanie 125 esemesiek?
  3. Odvoz tehál
    bricks_5 Autom odviezli na 7krát X tehál. Koľko tehál odviezli na jeden krát, ak vždy naložili rovnaký počet tehál?
  4. Lacné autá
    vagon tátna železničná spoločnosť nakúpi 10 klimatizovaných vozňov takmer za 18 miliónov eur. Vypočítajte koľko v prepočte stojí jedno miesto vo vagóne s kapacitou 83 ľudí. Koľko jazdených áut v cene 2700 Eur sa dá v prepočte namiesto jedného vagónu kúpiť?
  5. Dvojky z matematiky
    prezident Vo 3A je 27 žiakov. Jedna tretina dostala dvojku z matematiky a zvyšok dostal jedničku. Koľko žiakov dostalo dvojku z matematiky?
  6. Autobus
    bus27_6 v autobuse bolo x ľudí. Na prvej zastávke pristúpil dvojnásobok tohto počtu a na druhej 5 ľudí vystúpilo. Koľko ľudí zostalo v autobuse?
  7. Doktori
    cvach1 V meste pracuje 171 lekárov. Mesto má 128934 občanov. Koľko občanov pripadá na jedného lekára?
  8. 3 eurá
    pukacky.JPG Sára kúpila 9 sponiek, Eva kúpila 4 sponky a ušetrila 2 eurá. Koľko sponiek kúpi Dana, keď má 3 eurá?
  9. Výrobky
    vyroba05_1 15 výrobkov je o 48€ drahších ako 12 výrobkov. Koľko eur bude stáť 5 takých istých výrobkov?
  10. Škola
    trieda 27 žiakov 6.D triedy sa chystá na výlet. Vyberajú sa po 9 €. Pani učiteľka vybrala 153 €. Koľko detí ešte nezaplatilo?
  11. Pošta
    posta Balík z USA na Slovensko stojí 5.3 €. Balík zo Slovenska do USA stojí 49 €. Vypočítajte koľko krát je Slovenská pošta drahšia ako americká.
  12. Cena zubov
    dental_caries O tom akú hodnotu majú zuby zistíme až vtedy, keď sa nám zuby pokazia zubným kazom, nasleduje strata zubov a rozmýšľame ako chýbajúce zuby nahradiť.... Vypočítajte hodnotu (cenu v peniazoch) zdravého chrupu, ak predpokladáme že človek má spolu 32 zubov a
  13. Výsledok
    dice_2 Koľkokrát zmenším číslo 1475, aby výsledok bol 25?
  14. Dosadenie do výrazu-vzorca
    fun3_6 Dosaď za premenné a urči hodnotu výrazu: a) x+y+2x-3y. x=1,y = 2 b) a+5b-a+4b. a=8,b=-8 c) mn-5mn+6mn. M=-3,n=-4 d) k+10m+5k-6m+13km. k=1,m=0
  15. Sčítanie rímskych čísel
    roman Sčítaj a výsledok zapíš ako dekadické číslo: C + MDCCXCVIII
  16. Neznámé číslo 8
    numbers_36 Ktoré číslo pri delení 16 dá podiel 12 a zvyšok 3?
  17. Čokoláda
    choko Čokoládu deti rozlomili najprv na tretinu a potom každú časť ešte na polovicu. Aké časti dostali? Nakresli obrázok. Akú časť by dostali, keby sa každý diel ešte rozpolil?