Těsto

Těsto na ořechové kulky mimo jiné obsahuje dvě základny suroviny: mouku a ořechy v poměru 2: 1. Kolik mouky a kolik ořechů třeba na 1 kg těsta, pokud "jiné" je 100g?

Správná odpověď:

m =  600 g
o =  300 g

Postup správného řešení:

m1=1 kg g=1 1000  g=1000 g m2=100 g  m3=m1m2=1000100=900 g  m=22+1 m3=22+1 900=600 g
o=12+1 m3=12+1 900=300 g



Našel si chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.






avatar




Tipy na související online kalkulačky
Vyzkoušejte naši kalkulačka na přepočet poměru.
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
Chcete proměnit jednotku hmotnosti?

Související a podobné příklady:

  • Těsto 4
    cesto Těsto obsahuje vodu, mouku a cukr. Vodu a mouku v poměru 2:3, mouku a cukr v poměru 2:1. Urči poměr všech tří složek těsta.
  • Pekař
    pekar Pekař udělá z 10 kg mouky 12 kg těsta. Kolik mouky potřebuje na 100 kg těsta?
  • Směs ořechů
    vahy2 Směs ořechů má být připravena z mandlí, arašídů a kešu ořechů poměru 1:2:3 (v tomto pořadí). Cena mandlí je 150 Kč/kg, cena arašídů je 140 Kč/kg a cena kešu ořechů je 180 Kč/kg. Cena směsi se stanovuje podle poměru, v jakém se ořechy míchají. Jaká bude ce
  • Bonbony
    zele-bonbony Cena za 1 kg dražších bonbónů je 125 Kč. Cena za 1 kg levnějších bonbónů je 100 Kč. Z bonbónů namícháme dvě různé směsi. A) První směs obsahuje 2 kg dražších a 0,5 kg levnějších bonbónů. Vypočtěte cenu za 1 kg první směsi. B) Druhá směs obsahuje 2 kg draž
  • Bonbony
    bonbons Cena za 1kg dražších bonbonu je 125 Kč. Cena za 1kg levnějších bonbonu je 100Kč. Z bonbonu namichame dvě různé smesi. A teď. Druhá směs obsahuje 2kg drazsich bonbonu a několik kg levnějších bonbonu. Cena za 1 kg této směsi je 110kč. Vypočítejte kolik kg l
  • Alice
    vahy2 Alice si koupila směs ořechů obsahující kešu ořechy, lískové ořechy a arašídy zastoupeny v poměru 1: 2: 3. Vypočtěte v gramech hmotnost celé směsi, pokud arašídy mají hmotnost 90 g.
  • Těsto a dekagramy
    cesto na 30 dag mouky je třeba 70g droždí. Kolik dag droždí je třeba na 1,5 kg mouky? (pozn. dekagram ma znacku dag a nie dkg - to by byl dekakilogram)
  • Ořechy
    oriesky 500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1. kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2. kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3. kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovný
  • Bonbony
    Caramelos Chceme připravit 5 kg směsi bonbonů po 150 Kč. Budeme míchat levnější bonbony: 1 kg za 120 Kč a dražší bonbony: 1 kg za 240 kč. Kolik kterých bonbonů je třeba na tuto směs připravit?
  • Težký kovy
    lenin Na výrobu 1 kg bronzu je třeba 0,95 kg mědi, 0,04 kg cinu, 0,01 kg zinku. Bronzová medaile má hmotnost 8,5 g. Kolik obsahuje mědi, cínu a zinku?
  • Bonbony 2
    bonbons Kilo bonbónů bude stát 260 Kč. První druh má cenu 320 za kg, druhý druh 240Kč za kg. Kolik kilo obou druhů bonbonů třeba na přípravu 100 kg směsi?
  • Sladkosti 3
    cukriky Kolik kg červených bonbónů v ceně 65 Kč za 1 kg je nutné přidat k 5 kg modrých bonbónů v ceně 140 Kč za 1 kg, když cena směsi má být 120 Kč za 1 kg.
  • V ovocné šťávě
    cukr V ovocné šťávě je 37,5% cukru. Kolik % cukru bude v ochucené minerálce, kterou připravíme ze 100 gramů ovocné šťávy a 1,4 litru minerálky? (1 litr = 1 kg)
  • Peníze 8
    mince Peníze se razí z nejtvrdšího bronzu, který obsahuje měď a cín v poměru 41:9. Kolik mědi a cínu je ve 2kg bronzových peněz?
  • Klára 2
    bonbons Klára namíchala směs bonbónů ze dvou druhů: bonbóny Ham, ham v ceně 210 Kč za 1kg a bonbóny Ňam, ňam v ceně 150 Kč za 1 kg. Bonbóny namíchala tak, že směs Ham, ham, ňam, ňam vážila 10 kg a cena za 1 kg směsi ji vyšla na 174 Kč za 1 kg. Kolik kg kterého dr
  • Tuna soli
    salt Jedna tuna mořské vody obsahuje 25 kg soli. Kolik tun mořské vody je třeba odpařit, aby se získala 1 tuna soli?
  • Sušené ovoce
    hrozienka Výrobce vyrábí směs sušeného ovoce. Nakoupil: 10kg ananasu po 200kč/kg 2kg papay po 180kč/kg 1kg banánu po 400kč/kg Kolik kg rozinek po 80kč/kg musí výrobce dát do směsi, aby výrobní cena směsi byla 120kč/kg.