1 200

1 200 šroubů má být rozděleno na 3 skupiny tak, aby v 1. skupině bylo o 300 šroubů více než ve 2. skupině a ve 2. skupině o 150 šroubů méně než ve 3. skupině. Kolik šroubů bude v každé skupině?

Správná odpověď:

a =  550
b =  250
c =  400

Postup správného řešení:


a+b+c=1200
a = 300+b
b = c-150

a+b+c = 1200
a-b = 300
b-c = -150

a = 550
b = 250
c = 400

Vypočtené naším kalkulátorem soustavy lineárních rovnic.



Našel si chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.






avatar




Tipy na související online kalkulačky
Máte soustavu rovnic a hledáte kalkulačku soustavy lineárních rovnic?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Související a podobné příklady:

  • V balírnách
    cofee V balírnách mají připravit směs kávy tak, aby 1Kg stál 240Kč Na skladě jsou dva druhy kávy v ceně 220Kč za 1Kg a 300Kč za 1kg. Kolik kilogramů každého druhu je třeba smichat, abychom připravili 50kg směsi?
  • Svačina
    ball1 3 kamarádi jdou koupit míč a ten stojí 300kč. každý dá 100kč. Později prodavač zjistí že míč stojí 250kč. po učnovi pošle 50 kč. učeň si koupí svačinu za 20kč. Chlapcum vrátí 30kč - každému 10kč. Každý chlapec platil za míč 90kč. 3*90=270+20 za svačinu -
  • Koncert
    freddie-mercury Na koncert bylo prodáno 150 vstupenek po 360 Kč, 235 vstupenek po 240 Kč a 412 vstupenek po 180 Kč. Jak vysoká byla celková tržba za vstupenky?
  • Bonboniéra
    oriesky V cukrárně byla stanovena cena za 1kg pistáciových bonbonů 360 Kč a cena za 1 kg oříškových bonbonů byla 280 Kč. Smícháním těchto dvou druhů bonbonů vznikla bonboniéra. Kolik gramů pistáciových a kolik gramů oříškových bonbonů bylo v bonboniéře o hmotnost
  • Pralinky
    cukriky V luxusní pralinkárně přípravili 3,2 kg směsi dvou druhů bonbonů v ceně 273 Kč za 1 kg. Marcipánové bonbóny stojí 345 Kč/kg a nugátové 255 Kč/kg. Kolik kilogramů každého druhu bonbónů bylo použito?
  • Ořechy
    oriesky 500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1. kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2. kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3. kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovný
  • Do kina 2
    cinema2 Vstupenka do kina stála pro děti 150 Kč a pro dospělého 200 Kč. Na filmové představení bylo prodáno 100 vstupenek a pokladní vybrala 16 000 Kč. Vypočtěte: a. Kolik dětských vstupenek bylo prodáno? b. Kolik Kč vybrali za vstupné pro dospělé? c. O kolik pro
  • Brusinky
    vaha Do balírny přivezli 65kg sušených brusinek. Udělali z nich 150 gramové a 200 gramové balíčky. Kolik kilogramů brusinek použili na menší balíčky, kterých bylo 200? Kolik bylo 200 gramových balíčků?
  • Kavárna
    coffee-beans Do prodejny dovezli 2 druhy kávy, celkem 50 kg. Káva 1. druhu stála 220 Kč za kilogram, káva 2. druhu 300 Kč za 1 kg. Obchodník za všechnu kávu utržil 12000 Kč. Kolik kg kávy 1. druhu a kolik kg kávy 2. druhu přivezli na stánek?
  • Ve skladu
    chinafactory Ve skladu je 2600 výlisků. Mají se rozvést do 3 dílen, aby v 1 hale bylo o 400 výlisků méně než ve 2 hale a ve 2 hale o 300 výlisků více než ve třetí hale. Kolik výlisků je se rozveze do jednotlivých hal.
  • Večeře v motorestu
    motorest V motorestu se podávají tři různé večeře A, B, C. Do motorestu přijely tři 20 členné skupiny. Ze skupiny 1 si objednali večeři A 20 členu a jejich průměrná cena večeře ve skupině byla 200 Kč. Ze skupiny 2 si objednali večeři A 10 členu, večeři B 10 členu
  • Sklizeň
    kombajn Farmář sklidil 300 tun obilí, z toho bylo 18 tun ječmene, pšenice bylo o 250% více než ovsa a žita bylo o 40% více než pšenice. Kolik tun jednotlivých druhů obilí sklidil?
  • Rodiče
    penize Rodiče mají na studiích své 3 děti, měsíčně je stojí 3 650 Kč. Za Libora rodiče platí měsíčně 350 Kč méně než za Zdeňka a za Evu o 400 Kč více než za Zdeňka. Kolik Kč měsíčně zaplatí za každého z nich?
  • Zbytky
    dividing Daná je množina čísel { 170; 244; 299; 333; 351; 391; 423; 644 }. Dělte tato čísla číslem 66. Určete množinu zbytků a jako výsledek udejte součet těchto zbytků.
  • Obchodník
    arabica_robusta Obchodník s kávou má k dispozici kávu druhu robustu a arabika. 1kg robusty stojí 450kč, 1kg arabiky je o 300kč dražší. Vypočítejte, kolik kilogramů robusty a arabiky bude potřebovat k vytvoření 30kg jejich směsi tak, aby 1kg směsi stál 490kč?
  • Jeden 8
    cofee Jeden kilogram lacinější kávy stojí 150 Kč, jeden kilogram dražší kávy je za 200 Kč. Máme připravit směs 35 kg kávy po 180Kč. Jak připravíme směs (kolík kterého druhu kávy budeme potřebovat)?
  • Účastníci soutěže
    penize Tři nejlepší účastníci soutěže si mají rozdělit celkovou výhru 4 200Kč. Druhý dostane o 20% více než třetí. A první dostane o 200 Kč méně než druhý a třetí dohromady. Kolik každý dostane Kč?