Zmeska - čaje

Do 2 kg čaje po 15 € přidáme 4 kg čaje. Dostaneme směs po 12 €. Kolik stojí kg druhého čaje?

Správná odpověď:

x =  10,5 Eur/kg

Postup správného řešení:

2 15+4x=12 (2+4)  2 15+4 x=12 (2+4)  4x=42  x=442=10,5  x=221=10,5=10,5 Eur/kg



Našel jsi chybu či nepřesnost? Prosím nám ji pošli.







Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

algebraJednotky fyzikálních veličintémaÚroveň náročnosti úkolu

Související a podobné příklady: