Koláčiky
Tri koláčiky a dve malinovky stoja 3€ a 21 centov. Tri koláčiky a tri malinovky stoja 3€ a 99 centov. Koľko centov stojí jeden koláčik a koľko jedna malinovka ?
Správna odpoveď:

Tipy na súvisiace online kalkulačky
Máte sústavu rovníc a hľadáte kalkulačku sústavy lineárnych rovníc?
Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálnych veličín:
Úroveň náročnosti úlohy:
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1
Súvisiace a podobné príklady:
- Sladkosti
Jeden nanuk a jedna čokoláda stoja spolu 2€ a 10 centov. Tri nanuky a dve čokolády stoja 5€ a 10 centov. Koľko stojí jeden nanuk a koľko jedna čokoláda?
- Slovna úloha pre 9. ročník
395 žiakov sa vybralo na dovolenku do Madarska. 110 si kúpilo pizzu, 21 žiakov chipsy, 26 žiakov malinovky, 18 žiakov maslo, 12 žiakov ovocie, 29 žiakov zeleninu. Koľko za všetko jedlo zaplatia, ak každé jedlo stojí 5,5 eur?
- Čokoláda
Koľko stojí celá čokoláda, ak 2/3 stoja 24 centov?
- Koláčiky
V supermarkete bol na predaj buko koláčik. Ráno sa predalo 2/3 koláčikov a popoludní sa predalo 1/6 koláčikov. Ak zostalo 150 koláčikov, koľko koláčov bolo predaných? Ukážte svoje riešenie.
- Punčové rezy
Tri punčové rezy stoja toľko ako dva krémeše. Koľko stojí krémeš, ak cena piatich punčových rezov je 2 eurá 50 centov?
- Najlacnejšie 1492
Pán Šetrný a pani Šetrná kupujú to najlacnejšie mlieko. V ich obľúbenom obchode predávajú mlieko v červených, zelených a modrých škatuliach. Tri červené, dve modré a jedna zelená krabica stoja dohromady 120, - Sk. Dve červené, dve modré a jedna zelená kra
- V kopírovací
V kopírovací centre vytlačia 1 300 kópií. Jedna kópia stojí 10 centov. Náklady na vytlačenie jednej kópie sú 3 centy. Predavačka dostane denne 25 €. Koľko zarobí kopírovacie centrum za deň?
- Čokoláda 47241
Dve čokolády a päť čajov stoja dokopy 498 Sk. Čokoláda je o 18 Sk drahšia ako čaj. Koľko stojí 1 čokoláda a 1 čaj?
- 4 kraliky
4 kraliky su o 15 centov lacnejsie ako 7 takych istych kralikov. Kolko stoja 3 kraliky?
- Rožky
Miško má rád rožky,ktoré stoja 12 centov. Minule kúpil 6 rožkov. Koľko centov zaplatil Miško za rožky?
- Autíčka
1 autíčko stojí 90 centov. Koľko autíčok môžem kúpiť za 4 eur a 50 centov, 6 eur, a 8 eur?
- Ovocie 4
Určte koľko broskýň by sa dalo kúpiť namiesto nákupu jedného melóna, jednej hrušky, jedného jablka a dvoch sliviek, ak vieme, že: • melón a slivka stoja rovnako ako tri jablká • ak od ceny broskyne odčı́tame cenu hrušky, dostaneme cenu slivky • dve brosky
- Tucet
Tucet vajec stojí 80 centov. Koľko bude stáť 3½ tucta vajec?
- Tyčinka 2597
Dve tyčinky a jeden cukrík stojí 24 Sk. Dva cukríky a jedna tyčinka stojí 27 Sk. Koľko stojí cukrík?
- Jablká a hrušky
Jablká stoja 50 centov kus, hrušky 60 centov kus, banány lacnejšie ako hrušky. Babicka kúpila 5ks ovocia, bol tam len jeden banán a zaplatila 2 eurá 75 centov. Koľko bolo jabĺk a koľko hrušiek?
- 4 šálky
4 šálky a 1 tanierik z porcelánu stoja 140€. 2 šálky a 5 tanierikov stojí 160€. Koľko stojí šálka?
- Mobilný operátor
Ak u mobilného operátora MOBY suma za posledné esemesky v jednom mesiaci presiahne 14 eur (jedná stojí 50 centov), každá ďalšia esemeska stojí 13 centov. a) Od koľkej esemesky je už jej cena 13 centov? b) Koľko stojí poslanie 125 esemesiek?