Zelenina

Mamka kúpila 4kg mrkvy po 1euro 30 centov a 3 kilogramy jablk po 2 eurá 10centov. Koľko zaplatila za mrkvu a jablká?

Správna odpoveď:

x =  11,5 Eur

Postup správneho riešenia:

x=4 1.30+3 2.10=11.5 Eur



Našiel si chybu či nepresnosť? Kľudne nám ju napíš.






avatar




Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:


 
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1   video2

Súvisiace a podobné príklady:

  • Jablká
    jablka Zuzana kúpila 3 kg jabĺk odrody Jonathan. Potom si všimla, že jablká Golden sú o 3 Sk za kilogram lacnejšie. Tak ich kúpila 2 kg. Za jablká zaplatila celkom 109 Sk. Koľko stál 1 kg Jonathanom a koľko 1 kg Golden?
  • Jablká a hrušky
    banan Jablká stoja 50 centov kus, hrušky 60 centov kus, banány lacnejšie ako hrušky. Babicka kúpila 5ks ovocia, bol tam len jeden banán a zaplatila 2 eurá 75 centov. Koľko bolo jabĺk a koľko hrušiek?
  • Jablká
    jablka Traja spolužiaci kúpili jablká. Peter kúpil 2 celé 1 tretinu kg, Jarko o 5 šestín kg menej ako Peter a Daniel 2krát toľko ako Peter. Koľko kg jabĺk kúpili chlapci spolu?
  • Poľnohospodári
    zemedelec Poľnohospodári naložili do nákladného auta ovocie a zeleninu určené pre predajne. 10 debien po 5 kg hrušiek, 8 debien po 6 kg sliviek, 7 debien po 9 kg mrkvy a 10 vriec po 50 kg zemiakov. Koľko kg ovocia a zeleniny naložili celkom? Koľko kg mohli ešte nal
  • Jablká
    jablka Koľko kg jabĺk by ste kúpili za 300eur, ak kilo stojí 0,90eura?
  • Pri nákupe
    pomaranc Pri nákupe 3 kg jabĺk a 2 kg pomarančov zaplatíme 12 €. Pri nákupe 2 kg jabĺk a 4 kg pomarančov zaplatíme 16 €. Koľko stojí 1 kg jabĺk?
  • Ťažisko
    map Hmotné body sú rozložené v priestore nasledovne - zadané súradnice v priestore a ich hmotnosti. Nájdite polohu ťažiska tejto sústavy hmotných bodov: A1 [-15; -17; 11] m1 = 80 kg A2 [-16; -13; -5] m2 = 99 kg A
  • Ceny ovocia
    banan Za cenu jedného ananásu kúpim dva pomaranče. Za cenu troch pomarančov kúpim štyri jablká. Za cenu troch jabĺk kúpim 6 banánov. Akú cenu má jeden banán, ak za jeden ananás zaplatím 1 euro?
  • 3 eurá
    pukacky Sára kúpila 9 sponiek, Eva kúpila 4 sponky a ušetrila 2 eurá. Koľko sponiek kúpi Dana, keď má 3 eurá?
  • Kurier
    vaha Kurier priniesol do firmy štyri balíky, ktoré mali hmotnosť 3,5 kg, 2 1/5 kg, 3/4 kg a 250 g. Koľko vážili všetky balíky spolu? Výsledok uvveďte v kilogramoch a zapíšte ho v tvare desatinného čísla.
  • Jablká 2
    jablka Dedko nazbieral jablká do košov. Naplnil jeden veľký a tri malé koše. Malé koše sú rovnaké a do každého sa zmestí o 3 kg jabĺk menej ako do veľkého koša. V malých košoch je spolu o 3 kg jabĺk viac ako vo veľkom koši. Koľko kilogramov jabĺk dedko nazbieral
  • Šalát
    salát Na šalát je potrebné dve desatiny kg mrkvy, jedna desatina kg hrášku a tri desatiny kg paradajok. Vyjadri zlomkom, akú hmotnosť má zelenina, ktorá sa dá do šalátu. Výsledok preveď na gramy.
  • Jablká v prepravnách
    bedny v 6 debnách je 45 kg jabĺk   v 5 debnách je rovnako   v 1 debne je o 3 kg viac   Koľko kg je v každej bedne?
  • Jablká
    apples V šiestich debnách bolo 45 kg jabĺk. V piatich debnách bolo jabĺk rovnako a v jednej bedne bolo o 3 kg jabĺk viac. Koľko Kg jabĺk bolo v každej bedne?
  • Jablká
    apple Pol kila jabĺk Idared stojí 34 centov. Koľko eur stojí 7 kg trikrát drahších jabĺk Jonagold?
  • Mamička 3
    chlieb Mamička zaplatila za nákup 132,50 Sk. Kupila chlieb, 5 kg jabĺk a tri litre mlieka. Vieme že chlieb stal dvakrát toľko ako mlieko a kilogram jabĺk stojí o 6,50 sk menej ako mlieko. Kolko korún stálo mlieko a chlieb a kilogram jabĺk?
  • Pestovateľ
    fruit Pestovateľ obral 190 kg jabĺk. Hrušiek obral 10krát menej. a) Koľko kg hrušiek obral? b) Koľko jabĺk a hrušiek obral? c) O koľko kg hrušiek obral menej než jabĺk?