Ze vzorce 2
Ze vzorce pro výpočet tepelné energie Q=m*c*t vyjádři t a vypočítej, o kolik °C se musí ohřát 2kg vody, aby se její energie zvýšila o 126kJ
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Chcete proměnit jednotky času, např. hodiny na minuty?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
algebraJednotky fyzikálních veličintémaÚroveň náročnosti úkolu
Související a podobné příklady:
- Latentní teplo
Kolik tepla je třeba odebrat 100 g vody s teplotou 20°C, aby se ochladila na led s teplotou -18°C? Hmotnostní tepelné kapacity c (led) = 21kJ/kg / °C; c (voda) = 4,19 KJ/kg / °C a hmotnostní skupenské teplo tuhnutí vody je l = 334kJ/kg - Ze vzorce 3
Ze vzorce pro výpočet obvodu obdélníku vyjádři délku strany b a vypočítej její velikost pro o = 28 cm, a = 7,5 cm. - Vyjádření neznámé n
Z výrazu 2n+m=52 vyjádři neznámou n - Ľad na vodu
Vypočtěte teplo potřebné k přeměně 5kg ledu s teplotou -5°C na vodu s teplotou 100°C. c (voda) = 4200 J/°C/kg, c (led) = 2100 J/°C/kg. hmotnostní skupenské teplo tuhnutí vody je l = 334 kJ/kg. Vypočtěte teplo, které musí uvolnit 1kg vody, aby se proměnila - Dosazení do výrazu-vzorce
Dosaď za proměnné a urči hodnotu výrazu: a) x+y+2x-3y. x=1, y = 2 b) a+5b-a+4b. a=8, b=-8 c) mn-5mn+6mn. M=-3, n=-4 d) k+10m+5k-6m+13km. k=1, m=0 - Nádoba - voda
V hliněné nádobě je voda o hmotnosti m = 0,80 kg a teplotě t1 = 15°C. Indiánka vybrala z topeniště čtyři kameny z čediče, každý s hmotností m2 = 0,2 kg a s teplotou t2 = 450°C, a vložila je do vody v nádobě. a) Urči teplot - Výseč
Vypočítej obsah kruhové výseče v m², pokud průměr je 106 dm a středový úhel je 125°. Výsledek zaokrouhlí na 3 desetinná místa.
