Přímá úměra + hmotnost - příklady a úlohy

Počet nalezených příkladů: 48

  • Kolik 85
    cu_wire Kolik metrů drátu je ve svazku o hmotnosti 900 g, má-li 10 m drátu hmotnost 150 g?
  • Na přípravu
    workers Na přípravu houbového rizota pro čtyři osoby je třeba 630g rýže. Kolik krabic rýže po 500g musíš koupit, abys připravil rizoto pro 17 osob?
  • Svetr 3
    sveter Na upletení svetru spotřebovala paní Černá 1,2 kg vlny. Klubko o hmotnosti 100 gramů prodávali za 39 Kč. Kolik peněz ušetří, když si svetr uplete sama, než když by ho koupila za 720,- Kč?
  • Olivový olej
    oil_lane Ze 100kg pecek se vylisuje 5 kg oleje. Kolik kg pecek potřebujeme k výrobě 85 kg oleje?
  • Peníze 8
    mince Peníze se razí z nejtvrdšího bronzu, který obsahuje měď a cín v poměru 41:9. Kolik mědi a cínu je ve 2kg bronzových peněz?
  • Jiřina
    cukr Jiřina pekla s maminkou jablkové řezy. Zadělaly mouku, cukr a máslo v poměru 10:3:2 . Kolik gramů cukru a másla daly na půl kilogramu mouky?
  • Mosaz 2
    brass Mosaz je slitina mědi a zinku v poměru 3: 2 . Kolik gramů váží součástka, na kterou bylo zapotřebí 270 g mědi?
  • Na natření
    painter Na natření plotu o rozměrech 1,2m x 9,6m je potřeba 0,9 kg barvy. Kolik bude potřeba barvy na natření plotu o rozměrech 1,6m x 18 m?
  • Švestky
    plums Usušením 3 kg čerstvých švestek jsme získali 750 g sušených švestek. Kolik kg čerstvých švestek třeba usušit pokud chceme získat 1,5kg sušených švestek?
  • Spotřeba uhlí
    coal Pri spotřebě 0,4 t uhlí denně vydrži zásoba na 36 dni. Na kolik dni bude stačit zásoba spotřebuje-li se o 16 kg uhli denně méne?
  • Mirkova
    jablka Mirkova teta nasušila vloni z 30 kg padaných jablek 4,8 kg křížal. Letos chce nasušit křížaly z 50 kg jablek. Kolik kg přibližně získá?
  • Mléko
    cheese Ze 40 litrů mléka se vyrobí 8 kg sýra kolik litrů mléka třeba na výrobu 2 kg sýra?
  • V pekárně
    cake V pekárně napekli z 25kg mouky 325 koláčů. Kolik kg mouky potřebují, pokud chtějí napéct 195 kusů takových koláčů?
  • Cukrová řepa 2
    cukrrka Z 1 tuny cukrové řepy se vyrobí 150kg cukru. Na vyčištění 1 tuny cukru se spotřebuje 450kg vápna. Vypočtěte, kolik kg vápna se spotřebuje při zpracování 1tuny cukrové řepy?
  • Kombajn 4
    kombajn Kombajn sklidil z 18,4 ha 51,52 t pšenice. a) vypočítejte hektarový výnos. b) Jakou rozlohou pole by musel mít zemědělec, aby při stejném výnosu sklidil 350 tun?
  • Do školni
    jablka Do školni jídelny koupili 36kg po 12kč/kg. Kolik kg jablek o 1/4 lacinějšich na kilogramu mohli koupit za tytéž penize?
  • Chobotnice
    vaha V místním supermarketu stojí 3/5 kilogramu chobotnice 156,00. Kolik stojí 4 kilogramy chobotnice?
  • K přípravě
    vaha K přípravě 10 porcí dietniho rizota se podle receptu spotřebuje 0,8 kg rýže 0,65 kg masa 300 g mrkve 60 g hrasku 50 g tuku a 10 g soli. Jaká hmotnost těchto druhu potravin bude třeba použít k přípravě 15 porci rizota?
  • Ze 7kg
    jablka Ze 7kg jablek získáme 3 litry jablečné šťávy. Kolik litrů štávy získáme ze 42 kg jablek?
  • Borůvky 4
    boruvky Jeden a půl kg borůvek stojí 90Kč. Kolik korun stojí 2kg borůvek?

Máš zajímavý příklad nebo úlohu, který nevíš vypočítat? Vlož úlohu a my Ti ju zkusíme vypočítat.



Na tuto e mailovou adresu Vám odpovíme řešení; řešené příklady přibývají i zde. Pokud ji uvedete, uveďte ji bezchybně a zkontrolujte si zda nemáte plný mailbox.

Prosím nevkládejte soutěžní úlohy z aktuálních soutěží typu Matematická olympiáda , korenšpondenčné semináře, Pytagoriády atd.



Přímá úměra - příklady. Hmotnost - příklady.