Nasledujúcich 2154
Marta niesla kamarátke 7 jabĺk, 6 hrušiek a 3 pomaranče. Cestou ale dva kusy ovocia zjedla. Určite ktorá z nasledujúcich situácií mohla nastať a aké dva kusy ovocia by Marta v takom prípade musela zjesť:
a)Maruška nedostala žiadny pomaranč
b)Maruška dostala menej hrušiek ako pomarančov
c)Maruška dostala rovnaký počet jabĺk, hrušiek i pomarančov
d)Maruška dostala rovnaký počet kusov ovocia dvojakého druhu
e)Maruška dostala viac jabĺk ako zvyšných kusov ovocia dohromady.
Výsledok
a)Maruška nedostala žiadny pomaranč
b)Maruška dostala menej hrušiek ako pomarančov
c)Maruška dostala rovnaký počet jabĺk, hrušiek i pomarančov
d)Maruška dostala rovnaký počet kusov ovocia dvojakého druhu
e)Maruška dostala viac jabĺk ako zvyšných kusov ovocia dohromady.
Výsledok

Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1
Súvisiace a podobné príklady:
- Ceny ovocia
Za cenu jedného ananásu kúpim dva pomaranče. Za cenu troch pomarančov kúpim štyri jablká. Za cenu troch jabĺk kúpim 6 banánov. Akú cenu má jeden banán, ak za jeden ananás zaplatím 1 euro?
- Pomarančov 7824
Mám 20ks ovocia. Koľko je jabĺk, keď hrušiek je 9-krát viac ako pomarančov?
- Hrušky a pomaranče
Je 3-krát toľko hrušiek ako pomarančov. Ak skupina detí dostane 5 pomarančov každý, nezostanú žiadne pomaranče. Ak rovnaká skupina detí dostane 8 hrušiek každý, zostane ešte 21 hrušiek. Koľko detí a pomarančov?
- Pripravovali 82560
V triediarni ovocie pripravovali z pomarančov a mandarínok ovocné balíčky. Do 35 balíčkov dali rovnaký počet pomarančov aj mandarínok. Do ďalších 25 balíčkov dali iba pomaranče. Počet kusov ovocia bol vo všetkých popísaných balíčkoch rovnaký. Na všetky ba
- Pomaranče
Mám 2 kg ovocia (jablká + pomaranče) za 50,- . 1 kg jabĺk je za 22, - pomaranča 1 kg za 34, - Koľko váži jednotlivé ovocie?
- Pomaranče a jablká
Pán Novák kúpil 5 krát viac pomarančov ako jabĺk. Jeden pomaranč stojí 8 Sk a jedno jablko 12 Sk. Celkom zaplatil 156 SK. Koľko kúpil pomarančov a jabĺk?
- Pomaranče - váha
Salome kúpila 4 3/5 kilogramu pomarančov, 1 kilogram za 2 1/2 GEL (mena gruzínske Lari) a 5 1/4 kilogramu jabĺk, 1 kilogram za 1 4/5 GEL. V akom ovocí zaplatila Salome viac a o koľko?