Slovensko-Švédsko

Náš reportér na ms v hokeji počas zápasu Slovensko-Švédsko povedal: na začiatku tretej tretiny sme v dvojgólovom manku. Aký bol stav zápasu keď do tej doby obidva tímy strelili spolu 4 góly?

Výsledok

s = (Správna odpoveď je: 1/3) Nesprávne

Riešenie:

a+b=4 a=b2  a+b=4 ab=2  a=1 b=3   s=1:3

Budeme veľmi radi, ak nájdete chybu v príklade, pravopisné chyby alebo nepresnosť a ju nám prosím pošlete. Ďakujeme!

Zobrazujem 0 komentárov:
avatar

Tipy na súvisiace online kalkulačky
Vyskúšajte našu kalkulačka na prepočet pomeru.
Máte sústavu rovníc a hľadáte kalkulačku sústavy lineárnych rovníc?

Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:

Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1

Ďaľšie podobné príklady a úlohy:

• Na hokejovom
    stadion_3 Na hokejovom zápase bol na začiatku plný štadión. Po prvej tretine odišlo 20% fanúšikov a po druhej tretine odišla ešte jedna šestina zvyšných fanúšikov. Koľko fanúšikov bolo na štadióne na začiatku zápasu, ak do konca zápasu vydržalo 700 z nich?
  • Góly
    lopta Taliansko, Holandsko a Španielsko strelili spolu na turnaji 67 gólov. Holandsko strelilo o 2 góly viacej ako Taliansko, Španielsko strelilo o 1 gól menej ako Taliansko. Určte počet gólov.
  • Na pomer
    662536762_868 Do školy chodí 792 deti, pomer chlapcov a dievčat je 4:5. O koľko viac chodí do školy dievčat?
  • Góly, body, sekundy
    futball_ball_2 V doterajších 223 zapasoch strelili mužstvá 1174 gólov z toho 638 dali domáce tímy. Z doteraz odohratých duelov vyhrali domáci 127 krát. O koľko viac golov dali v doteraz odohratých dueloch domáce mužstvá v porovnaní s hosťami ?
  • Pravdepodobnostný
    hokej_6 Porovnávaj šance dvojíc udalosti. A) Slovensko bude 2-krát za sebou majstrom sveta v ladovom hokeji. B) Všetky písomky v tomto roku napíšeš aspon na dvojku. C) O dva roky ludia pristanu na Marse. D) Niekto v tvojej triede napíše všetky pisomky v tomto rok
  • Na tácke
    kolac_4 Na tácke mali marhuľové a slivkového koláče v pomere 3:2. Po zjedení troch marhuľových koláčov ja šanca vybratia slivkového a marhuľového rovnaká. Koľko koláčov bolo na začiatku spolu na tácke?
  • Dve čísla
    number-2_2 Dve čísla sú v pomere 3:2. Ak by sme každé z nich zväčšili o 5, boli by v pomere 4:3. Aký je súčet pôvodných čísel?
  • Turista
    eq2 Turista chcel ujsť trasu 16 km za určitý čas. Vyšiel preto potrebnou stálou rýchlosťou. Po 4km chôdze však spadol neplánovane do jazierka, kde sa skoro utopil. Trvalo mu 20 minút, než sa vydriapal na breh a spamätal z tej hrôzy. Aby došiel do cieľa včas,
  • Pomery
    boy_5 Pomer chlapcov k dievčatám v skupine je 3:5. Ak prišlo ďalších 6 chlapcov a 4 dievčatá opustili párty, pomer chlapcov k dievčatám by bol 5: 6. Koľko je pôvodne detí v skupine?
  • Traja podnikatelia
    euro_1 Traja podnikatelia sa rozhodli investovať do spoločného projektu v pomere 4 : 5 : 7. Najväčší vklad bol 3430€. Koľko eur investovali spolu ?
  • Kráľ rozdelil
    dukat_1 Kráľ rozdelil dedičstvo svojim trom synom v pomere 7:6:4. Dvaja z nich dostali spolu 286000 zlatých. Koľko dostal každý zo synov.
  • Trojitý pomer
    minca Honza, Alena a Tomáš majú spolu 740 Sk. Honza a Alena sa delí v pomere 5: 6 a Alena a Tomáš v pomere 4: 5. Koľko dostane každý?
  • Chlapci a dievčatá
    boy_2 Pomer chlapcov k dievčatám v matematickom klube je 4:3. Po ďalších 8 dievčatach ktoré vstúpili do klubu bol pomer 1:1. Koľko členov je teraz v klube?
  • Trojuholník - uhly
    triangles_16 Vnútorné uhly v trojuholníku sú 1:4:5 Aký je to trojuholník?
  • Na kopci
    sheep-500_1 Na kopci za Terchovou je salaš a v ňom žije bača. Dvesto zo svojich oviec rozdelil do 4 skupín záhadným spôsobom: Ak by mal v prvej skupine o 4 ovce viac, v druhej o 4 menej, v tretej 4-krát viac a v štvrtej 4-krát menej, mal by v každej skupine rovnako o
  • Cukríky
    cukriky_1 Jana, Martina a Zuzka si rozdelili cukríky v pomere 4:5:3. Pri tomto rozdelení mala Martina o 16 cukríkov menej ako mali Jana a Zuzka spolu. Koľko cukríkov malo každé z dievčat?
  • Dvaja kopáči
    digging Dvaja kopáči majú vykopať priekopu. Keby každý z nich pracoval práve tretinu tej doby, ktorú by k výkopu potreboval druhý kopáč, vykopali by dohromady 13/18 priekopy. Určite, v akom pomere sú výkonnosti oboch kopáčov.