Bonbón

Dvě tyčinky a jeden bonbón stojí 24 Kč.
Dva bonbóny a jedna tyčinka stojí 27 Kč.
Kolik stojí bonbón?

Správný výsledek:

x =  10

Řešení:


2x+y = 27
2y + x = 24

2•x+y = 27
2•y + x = 24

2x+y = 27
x+2y = 24

x = 10
y = 7

Vypočtené naším kalkulátorem soustavy lineárních rovnic.



Budeme velmi rádi, pokud najdete chybu v příkladu, pravopisné chyby nebo nepřesnost a ji nám prosím pošlete . Děkujeme!






Zobrazuji 0 komentářů:
avatar




Tipy na související online kalkulačky
Máte soustavu rovnic a hledáte kalkulačku soustavy lineárních rovnic?
Řešíte Diofantovské problémy a hledáte kalkulačku diofantovských celočíselných rovnic?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Další podobné příklady a úkoly:

  • Jídelna
    JIDELNA.JPG Jedna židle stojí dvakrát méně, než dva stoly. Jeden stůl stojí 720 Kč. Kolik stojí jeden stůl a čtyři židle.
  • Z5–I–1 MO 2017
    rohliky_2 Honzík dostal kapesné a chce si za něj koupit něco dobrého. Kdyby si koupil čtyři koláče. Zbylo by mu 5kč. Kdyby si chtěl koupit pět koláčů, chybělo by mu 6kč. Kdyby si koupil dva koláče a tři koblihy, utratil by celé kapesné beze zbytku. Kolik stoji jedn
  • Zverimex 2
    dog Aneta má 13 slepic, 9 králíků, 2 kočky a jednoho psa. Ve zverimexu stojí 1 pták 100 Kč, 1 králík 120 Kč, 1 kočka 400 Kč a 1 pes 620 Kč. 1. Kolik celkem Aneta zaplatila za všechna zvířata? 2. Aneta koupila všechna zvířata naráz. Kolik by zaplatila, kdyby n
  • Hračky
    obruce-a-svihadla V prodejně hraček prodali stejný počet míčů po 62 kč jako švihadel po 34 kč. Utržili 576 kč. Kolik prodali míčů a kolik svihadel?
  • Žvýkačky
    zubna-pasta_1 Za 3 žvýkačky zaplatíš o 20 korun méně než za 7 žvýkaček. Kolik stojí 1 žvýkačka a kolik stojí balík 5ks?
  • Úspory
    penize_20 Pavel má polovinu větší úspory než Standa, ale stejné úspory jako Radek. Standa uspořil o 120 Kč méné než Radek. Jaké úspory maji všichni tři chlapci dohromady ? A) méné než 600 Kč B) 600 Kč C) 960 Kč D) 1200 Kč E) jiný počet korun
  • Měsíční plat učitele
    penize Na jedné malé škole na Moravě pracuje celkem 10 učitelů. Měsíční plat každého z nich je 21 500 CZK nebo 21 800 CZK nebo 22 500 CZK podle jejich vzdělání a věku. Průměrný měsíční plat učitele této školy je 21 850 CZK. Kolik učitelů této školy vydělá měsíčn
  • Dvě vína
    wines V poměru 2:1 stojí litr smíšeniny 4,1 Kč. V poměru 1:2 stojí litr smíšeniny 4,5 Kč. Kolik stojí litr každého vína?
  • Láhev vína
    vino_1 Láhev vína stojí 21 eur; víno je 20 krát dražší než láhev. Kolik stojí láhev?
  • Bonbony 2
    bonbons_1 Kilo bonbónů bude stát 260 Kč. První druh má cenu 320 za kg, druhý druh 240Kč za kg. Kolik kilo obou druhů bonbonů třeba na přípravu 100 kg směsi?
  • Bonbony
    Caramelos Chceme připravit 5 kg směsi bonbonů po 150 Kč. Budeme míchat levnější bonbony: 1 kg za 120 Kč a dražší bonbony: 1 kg za 240 kč. Kolik kterých bonbonů je třeba na tuto směs připravit?
  • Bonbony
    bonbons_6 Vytvořte 50kg směsi bonbónu o ceně 700Kč. Pokud máme bonbóny o cenách: 820Kč,660Kč a 580Kč. Počítej pomocí křížového pravidla. moc děkuji docela s tím bojujeme
  • Bonbóny
    bonbon Dá-li Alena Lence 3 bonbóny, bude mít stále ještě o 1 bonbón více. Dá-li Lenka Aleně 1 bonbón, bude jich mít Alena dvakrát vice než Lenka. Kolik bonbónů má každá z nich?
  • Ořechy
    oriesky 500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1. kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2. kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3. kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovný
  • 20 a 50 korun
    ducat Vybralo se 1390kč. Kolik bylo 20ti korun a kolik 50ti korun v tomto pořadí? Kolik je řešení?
  • Zahrada
    garden_3 Zahrada má tvar čtverce o = 124m, udělej dvě obdélníkové zahrady aby jedna zahrada měla obvod o 10m více než druhá. Jaké rozměry budou mít zahrady?
  • Pouliční
    kosela_1 Pouliční prodavač nabízel 60 košilí dvojího druhu v celkové ceně 27 300 Kč. Levnější košile stála 420 Kč, dražší 480 Kč. Kolik bylo kterých?