Parník 3

V 6 hodin 40 minut vyplul z přístavu parník rychlostí 12km/h. Přesně v 10 hodin za ním vyplul motorový člun rychlostí 42 km/h. V kolik hodin dohoni člun parník ?

Výsledek

t = 11:20 hh:mm Nesprávné

Postup správného řešení:

t1=6:40=6 hod 40 min =6+6040=6,6667 hod6,6667 t2=10 h  v1=12 km/h v2=42 km/h  v1 (tt1)=v2 (tt2) 12 (t6,6666666666667)=42 (t10)  30t=340  t=30340=11,33333333  t=33411,333333=11,33333=11:20 hh:mm



Našel jsi chybu či nepřesnost? Prosím nám ji pošli.







Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
Chcete proměnit jednotku délky?
Chcete proměnit jednotku rychlosti?
Chcete proměnit jednotky času, např. hodiny na minuty?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

algebraJednotky fyzikálních veličintémaÚroveň náročnosti úkolu

Související a podobné příklady: