Napište nám komentář ke příkladu a řešení (například pokud je stále něco nejasné ...):

Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?

Další podobné příklady:

1. Klub
    childern Do sportovního klubu chodí 48 dětí, přičemž chlapců je o 10 více než dívek. Kolik dívek chodí do klubu?
  2. Španělsko vs USA
    balls_bw_1 Španělsko prohrálo s USA o 4 góly. V zápase padlo celkem 10 gólů, Kolik gólů dali Španělé a kolik USA?
  3. Sazenice
    jablone Podél silnice bylo vysazeno 250 stromků dvojího druhu. Třešní po 60 Kč za kus a jabloní po 50 Kč za kus. Celá výsadba stála 12800 Kč. Kolik bylo sazenic třešní a kolik jabloní?
  4. Soustava rovnic
    rovnica_1 Řešte soustavu rovnic: x+y = -1 x+5y = 3
  5. Na směny
    factory_1 V továrně pracují na tři směny. V první směně pracuje polovina všech zaměstnanců, ve druhé směně třetina a ve třetí směně 200 zaměstnanců. Kolik zaměstnanců pracuje v továrně ?
  6. Farma2
    pecene_kure Na farmě chovají krocany, husy, slepice a kuřata. Všech je 400. Krocanů a hus je 150. Žádná slepice nevyseděla více než jedno kuře, některé nevyseděly žádné. Polovina z nich je zároveň čtvrtinou z kuřat. Když od krocanů odečteme 15, dostaneme 75. Kolik je
  7. Závorky
    casino_1 Doplň do výrazu 1 + 2x3 - 4x5 : 6 a/jeden pár závorek, tak aby výsledek byl co největší b/jeden pár závorek, tak aby výsledek byl co nejmenší
  8. Rovnica
    p1110617 Vyřešte rovnice: 6(x+7)+4(y-5)=12 2(x+y)-3(-2x+4y)=-44
  9. Součet tří čísel
    numbers34 Součet tří čísel, z nichž každé je o 10% větší než předcházející, je 662. Urči daná čísla.
  10. Hrací kostky
    kostky 3 hrací kostky hodí dohromady součet 12. Zelená má 2krát více, než červená. Modrá má 2krát méně, než zelená. Kolik bodů je na každé kostce.
  11. Dvě přihrádky
    cd_disc_2 Tomáš má dvě přihrádky s CD-ROMy. Aritmetický průměr počtu CD v obou přihrádkách je 30. Kdyby přidal do první přihrádky dalších 10 CD, bylo by jich zde 1,5 krát více než ve druhé přihrádce. Kolik CD je v každé přihrádce?
  12. Strom
    apples_2 Kolik jablek bylo původně na stromě, jestliže první den spadla třetina, druhý den čtvrtina zbytku a na stromě zůstalo 45 jablek?
  13. Magické číslo 135
    prof_einstein_1 Číslo 135 rozložte na dva sčítance tak, aby jeden sčítanec byl o 30 větší než 2/5 druhého sčítance.
  14. Knoflíky
    knofliky Na košili je 6 knoflíků, na halence 4 knoflíky. Všech knoflíků je 176. Košilí a halenek je dohromady 36. Kolik je košil a kolik halenek?
  15. 170 známek
    stamp Mišo má ve třech albech uložených 170 známek. V prvním albu je jich o 14 více než ve druhém a ve druhém o 1/5 méně než ve třetím. Kolik známek je v prvním albu?
  16. Futbal 4
    futball_ball Ve fotbalovém zápase prohráli Italové s Němci o 3 góly. V zápase padlo celkem 5 gólů. Určete počet gólů Itálie a Německa.
  17. Parkovište
    bus_and_car Na parkovišti stálo během dopoledne 120 vozidel. Za automobil se platí 20 Kč, za autobus 50 Kč. Hlídač vybral za parkování celkem 2640 Kč. Kolik osobních automobilů a kolik autobusů stálo na parkovišti?