Jablká

Pán Veselý viezol na trh 48 kg vlastných jabĺk, 40 kg pána Kováča a 72 kg pána Nováka. Utŕžil celkom 1920 Kč. Ako sa rozdelí o peniaze?

Správny výsledok:

v =  576 Kc
k =  480 Kc
n =  864 Kc

Riešenie:

v=1920 48/(48+40+72)=576 Kc
k=1920 40/(48+40+72)=480 Kc
n=1920 72/(48+40+72)=864 Kc



Budeme veľmi radi, ak nájdete chybu v príklade, pravopisné chyby alebo nepresnosť a ju nám prosím pošlete. Ďakujeme!






Zobrazujem 0 komentárov:
avatar




Tipy na súvisiace online kalkulačky

 
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1

Ďaľšie podobné príklady a úlohy:

  • Pán Zlámal
    jabka Pán Zlámal chce na zimu nakúpiť jablká Spartan. Má dve možnosti nákupu: 1) Nakúpi jablká v tržnici, kde 1 kg stojí 15 CZK. 2) Zájde autom do poľnohospodárskeho družstva, kde jablká predávajú po 9 CZK za kilogram. Musí však navyše zaplatiť, ako vopred odha
  • Jablká
    jablka_14 Zuzana kúpila 3 kg jabĺk odrody Jonathan. Potom si všimla, že jablká Golden sú o 3 Sk za kilogram lacnejšie. Tak ich kúpila 2 kg. Za jablká zaplatila celkom 109 Sk. Koľko stál 1 kg Jonathanom a koľko 1 kg Golden?
  • Mamička 3
    chlieb_5 Mamička zaplatila za nákup 132,50 Sk. Kupila chlieb, 5 kg jabĺk a tri litre mlieka. Vieme že chlieb stal dvakrát toľko ako mlieko a kilogram jabĺk stojí o 6,50 sk menej ako mlieko. Kolko korún stálo mlieko a chlieb a kilogram jabĺk?
  • Jablká
    jablka_17 Do školskej jedálne kúpili 36kg po 12kč /kg. Koľko kg jabĺk o 1/4 lacnejšie na kilogramu mohli kúpiť za tie isté penize?
  • Sušené jablká
    apples_6 Z 3q červených jabĺk je sušených 57 kg. Koľko sušených jabĺk získame zo 60 kg čerstvých jabĺk?
  • Jablká
    apple_1 Pol kila jabĺk Idared stojí 34 centov. Koľko eur stojí 7 kg trikrát drahších jabĺk Jonagold?
  • Jablká
    jablka_9 Koľko kg jabĺk by ste kúpili za 300eur, ak kilo stojí 0,90eura?
  • Kaviareň
    coffee-beans Do predajne doviezli 2 druhy kávy, celkom 50 kg. Káva 1. druhu stála 220 Sk za kilogram, káva 2. druhu 300 Sk za 1 kg. Obchodník za všetku kávu utŕžil 12000 Sk. Koľko kg kávy 1. druhu a koľko kg kávy 2. druhu priviezli na stánok?
  • Mzda
    czk_koruna Pán Veselý dostal za prácu 874 Kč (českých korún). Pán Jaroš dostal dvakrát menej než pán Veselý. Koľko Kč dostal pán Jaroš?
  • Jablká
    apples_5 Za 2 kg jabĺk zaplatíme určitú sumu peňazí. Táto suma je rovnaká ako množstvo kilogramov za ktoré zaplatíme 72 Kc. Koľko stojí 1 kg jabĺk?
  • Jablká
    apples_7 V šiestich debnách bolo 45 kg jabĺk. V piatich debnách bolo jabĺk rovnako a v jednej bedne bolo o 3 kg jabĺk viac. Koľko Kg jabĺk bolo v každej bedne?
  • Mlieko a syry
    cheese Zo 40 litrov mlieka sa vyrobí 8 kg syra kolko litrov mlieka treba na výrobu 2 kg syra?
  • Zo 7kg
    jablka_13 Zo 7kg jabĺk získame 3 litre jablkovej štavy. Koľko litrov štavy získame zo 42 kg jabĺk?
  • Cukríky na zuby
    Caramelos Chceme pripraviť 5 kg zmesi cukríkov po 150 Sk. Budeme miešať lacnejšie cukríky: 1 kg za 120 Sk a drahšie cukríky: 1 kg za 240 Sk. Koľko ktorých cukríkov je potrebné na túto zmes pripraviť?
  • Ešte koruny
    peniazky_3 Mamička kúpila v obchode 3 kg cukru po 19,50 Sk, dve mlieka po 13,10 Sk, chlieb po 17,60 Sk,20 ks vajíčok po 2,55 Sk, salámu za 138,75 Sk a pomaranče za 42,80 Sk. V peňaženke mala pred nákupom 728,35 Sk. Koľko korún jej ostalo po nákupe?
  • Koks
    uhlie Z jednej tony uhlia sa vyrobí 772 kg koksu na výrobu železa. Koľko vagónov uhlia po 13 tonách je potreba denne pre vysokú pec, ktorá má dennú spotrebu 1020 ton koksu?
  • Jablká 3
    apple Julka má o 5 jabĺk viac ako Hugo a o 4 jablká menej ako Anička. Hugo má 17 jabĺk. Koľko jabĺk má Julka a koľko Anička?