Predajca 81234
Cena 1 kg hrušiek je o 7 korún vyššia ako cena 1 kg jabĺk. Predajca predal o 2kg jabĺk viac ako hrušiek. Za hrušky aj jablká utŕžil zhodné sumy, a to 420 Kč. Koľko kg jabĺk a koľko kg hrušiek predal?
Správna odpoveď:

Tipy na súvisiace online kalkulačky
Hľadáte pomoc s výpočtom koreňov kvadratickej rovnice?
Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu?
Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu?
Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálnych veličín:
Úroveň náročnosti úlohy:
Súvisiace a podobné príklady:
- Jablká
Pán Veselý viezol na trh 48 kg vlastných jabĺk, 40 kg pána Kováča a 72 kg pána Nováka. Utŕžil celkom 1920 Kč. Ako sa rozdelí o peniaze?
- Jablká a hrušky
Jablká stoja 50 centov kus, hrušky 60 centov kus, banány lacnejšie ako hrušky. Babicka kúpila 5ks ovocia, bol tam len jeden banán a zaplatila 2 eurá 75 centov. Koľko bolo jabĺk a koľko hrušiek?
- Posledných 3939
Peter si na prázdniny zohnal trojdňovú brigádu. Prvý deň si zarobil 1/4 z celkovej sumy, druhý deň 2/5 z posledných dvoch dní a tretí deň utŕžil čiastku 450 Kč. Koľko si zarobil celkom?
- Vianocami 29521
Školská jedáleň zakúpila na jeseň 50kg jabĺk po 12kč. Koľko kg jabĺk mohli kúpiť pred Vianocami za rovnakú sumu, ak jablká stáli už 20kč. ?
- Predáva 66224
Pán Veselý predáva bicykle. V jednom mesiaci predal 14 kôl po 4530 kc. Koľko korún za kolesá utŕžil?
- Predávajúci 79184
Dvaja predávajúci, každý vo svojom stánku, predávali hamburgery, a to za rovnakú cenu, vyjadrenú prirodzeným číslom v Kč väčšom ako 30 . Prvý predávajúci utŕžil 1260 Kč a druhý len 792 Kč. Koľko Kč (česká koruna) stál 1 hamburger a koľko hamburgerov preda
- Jablká
Za 2 kg jabĺk zaplatíme určitú sumu peňazí. Táto suma je rovnaká ako množstvo kilogramov za ktoré zaplatíme 72 Kc. Koľko stojí 1 kg jabĺk?
- Podomový
Podomový predajca domácich jabĺk predal v prvej domácnosti 40% jabĺk, v druhej 20% zo zvyšku a v tretej 24kg jabĺk. Koľko kilogramov jabĺk predal predajca v prvých dvoch domácnostiach spolu?
- Jednotlivé 5028
Pani Bartova kupuje jablká. Odrúda Bohemia je o 4 Kč za kilogram drahšia ako odrúda Golden. Pani Bartova kúpila 10kg Goldenu a 15kg Bohemii. Celkom zaplatila 360kc. Koľko korún stáli jednotlivé odrúdy jabĺk?
- Jednotlivých 30451
V obchode zarobili za tri týždne 98 400 Kč. Druhý týždeň bola tržba o 20 % vyššia ako prvý týždeň. Tretí týždeň bola o 10% nižšia ako druhý týždeň. Koľko zarobili v jednotlivých týždňoch?
- Jablká
Do školskej jedálne kúpili 36kg po 12kč /kg. Koľko kg jabĺk o 1/4 lacnejšie na kilogramu mohli kúpiť za tie isté penize?
- Počas 5
Počas sviatkov utŕžil predajca 21 060 €. V sobotu utŕžil o 40 % viac ako v piatok. V nedeľu utŕžil o 2 500 € menej ako v sobotu. Koľko eur utŕžil predajca v sobotu?
- Obchodník 3
Obchodník kúpil 5 telefónnych ústredni a 10faxov za 8 500eur. Za koľko ich predal, ak predajná cena bola o 30% vyššia ako nákupná cena?
- Sušené ovocie
Výrobca vyrába zmes sušeného ovocia. nakúpil: 10kg ananásu po 200kč / kg 2kg papay po 180Kč / kg 1kg banánu po 400Kč / kg Koľko kg hrozienok po 80Kč/kg musí výrobca dať do zmesi, aby výrobný cena zmesi bola 120 kč/kg.
- Pán Zlámal
Pán Zlámal chce na zimu nakúpiť jablká Spartan. Má dve možnosti nákupu: 1) Nakúpi jablká v tržnici, kde 1 kg stojí 15 CZK. 2) Zájde autom do poľnohospodárskeho družstva, kde jablká predávajú po 9 CZK za kilogram. Musí však navyše zaplatiť, ako vopred odha
- Jablká
Zuzana kúpila 3 kg jabĺk odrody Jonathan. Potom si všimla, že jablká Golden sú o 3 Sk za kilogram lacnejšie. Tak ich kúpila 2 kg. Za jablká zaplatila celkom 109 Sk. Koľko stál 1 kg Jonathanom a koľko 1 kg Golden?
- Zaplatila 6407
Koľko stojí 1kg jabĺk, keď za 1,5kg zaplatila mamička 30 kč?