Nakupoval 61153
Vodník Kebule nakupoval v rybárni kapitána Nema, kde ceny všetkého tovaru boli uvedené v celých šupinách. Keby Kebule kúpil 2 raky, 3 mušle, a 1 šťuku, zaplatil by 49 šupín. Ak by prikúpil ešte 5 rákov, 11 mušlí a 1 šťuku, platil by celkom 154 šupín. Koľko šupín by zaplatil za 1 raka, 2 mušle a 3 šťuky?
Správna odpoveď:

Tipy na súvisiace online kalkulačky
Riešite Diofantovské problémy a hľadáte kalkulačku diofantovských celočíselných rovníc?
Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
algebrazákladné operácie a pojmyčíslaJednotky fyzikálnych veličíntémaÚroveň náročnosti úlohy
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1
Súvisiace a podobné príklady:
- Milan 6
Milan nakupoval v obchode, kde ceny všetkého tovaru boli uvedené v celých €. Keby Milan kúpil 2 mlieka, 3 poháre a 1 balík cukríkov, zaplatil by 49 €. Ak by prikúpil ešte 5 mliek, 11 pohárov a 1 balík cukríkov, platil by celkovo 154 €. Koľko € by p
- Nákup
Mamička kúpila 5 krabíc mlieka a 7 kg zemiakov a platila celkom 147 Kč. Teta kúpila 7 krabíc mlieka a 3 kg zemiakov a zaplatila 131 Kč. Aká je cena 1 krabice mlieka a 1 kg zemiakov? Koľko Kč by dohromady ušetrili, keby nakúpili v supermarkete, kde majú ro
- Nakupovala 8421
Aneta má 13 sliepok, 9 králikov, 2 mačky a jedného psa. Vo zverimexe stojí 1 vták 100 Sk, 1 králik 120 Sk, 1 mačka 400 Sk a 1 pes 620 Sk. 1. Koľko celkom Aneta zaplatila za všetky zvieratá? 2. Aneta kúpila všetky zvieratá naraz. Koľko by zaplatila, keby n
- Záhradkár 5
Záhradkár kúpil 17 jabloní a 11 hrušiek. celkom zaplatil 111,65 eura. Koľko eur stála 1 hruška, ak vieme, že jej cena bola väčšia o 35 centov ako cena 1 jablone? Koľko by záhradkár zaplatil za 28 jabloní a 15 hrušiek?
- Nákup 6
V obchode Janko kúpil 300g šunky,5 rožkov, 1,5kg paradajok a 2l mlieka. Jednotkové ceny sú uvedené v tabuľke - šunka 6,50e/kg, rožky 0,06e/ks paradajky 3,4e/kg mlieko 0,95e/l. Kolko zaplatil Janko za nákup?
- Hrnčeky
Teta kúpila 6 rovnakých hrnčekov a jednu kanvicu na kávu. Spolu zaplatila 60€. Kanvica bola drahšia ako jeden hrnček, ale lacnejšia ako dva hrnčeky. Teta si pamätala, že všetky ceny boli v celých eurách. Koľko € stál jeden hrnček a koľko kanvica?
- Dvadsaťkorunu 48583
Magda mala 300 Kč (česká koruna). S kamarátkou Lenkou išla v stredu do kina, lístky celkom stáli 258 Kč. V kine si kúpila popcorn za 49 Kč. Lenka jej zaplatila svoj lístok a dala ešte dvadsaťkorunu na popcorn. Vo štvrtok stretla Danu, ktorá jej vrátila dl