Mestá A a B

Mestá A a B od seba sú vzdialené 200 km. V 7 hodín z miesta A vyjde automobil idúci priemernou rýchlosťou 80 km/hod a z miesta B o 45 min neskôr vyjde motorka idúce priemernou rýchlosťou 120 km/hod. Za akú dlhú sa stretnú a v akej vzdialenosti od bodu A to bude?

Výsledok

t = 8:27 h Nesprávne
s =  116 km

Riešenie:

 200=80 (T7.00)+120 (T7.0045/60)  12000T=101400  T=16920=8.45  t=T=8.45=16920=8:27 h
s=80 (T7.00)=80 (8.457.00)=116 km



Budeme veľmi radi, ak nájdete chybu v príklade, pravopisné chyby alebo nepresnosť a ju nám prosím pošlete. Ďakujeme!






Zobrazujem 0 komentárov:
avatar




Tipy na súvisiace online kalkulačky
Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu?
Chcete premeniť jednotku dĺžky?
Chcete premeniť jednotku rýchlosti?
Prajete si premeniť jednotku času, napr. hodiny na minúty?

Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:


 
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1

Ďaľšie podobné príklady a úlohy:

  • Z mesta 2
    clocks2 Z mesta A vyslo o 9:00 hod. Nákladné auto priemernou rýchlostou 50km/hod do mesta B vzdialeneho 290 km od mesta A. O 1 hod a 20 minut vyšlo za nim osobne auto priemernou rýchlosťou 75km/hod. O koľkej hodine a akej vzdialenosti od mesta B dobehne osobne au
  • Pohyb2
    motion2 V 10 hodín vyšiel z miesta A automobil rýchlosťou 90km/h. Za 20 minút vyšiel proti nemu z miesta B rýchlosťou 60km/h iný automobil. Vzdialenosť miest A a B je 120km. V koľko hodín a kde sa stretnú?
  • Pohybová
    bus_1 Z dvoch rôznych miest vzdialených 232 km vyrazili proti sebe automobil a autobus. Automobil vyšiel v 5:20 hodín ráno priemernou rýchlosťou 64 km/h, o 7:30 h hodín vyšiel autobus priemernou rýchlosťou 80 km/h. V koľko hodín sa stretli a koľko kilometrov uš
  • Motocyklista
    motorbike_3 Z Trutnova vyšiel v 11hod motocyklista priemernou rýchlosťou 60km/hod. Vo 12,30 hod za ním vyšlo osobné auto rýchlosťou 80km/hod. V koľko hodín a v akej vzdialenosti od Trutnova dostihne osobné auto motocyklistu?
  • . Vetroň
    melus . Vetroň vzlietol nad letisko o 10:00 hod a letel k vytýčenému cieľu vzdialenému 102 km rýchlosťou 80 km/h. O pol hodiny neskôr vzlietlo za ním motorové lietadlo rýchlosťou 180 km/h. Kedy dostihne motorové lietadlo vetroň a v akej vzdialenosti pred cieľom
  • Autá a pohyb
    AB Z miesta A vyštartoval automobil rýchlosťou 90km/h. Proti nemu vyšiel z miesta B v rovnakom čase ďalší automobil rýchlosťou 60km/h. Za ako dlho a kde sa stretnú, ak vzdialenosť miest A a B je 180km?
  • Cyklisti 7
    cyclist_39 Z mesta A vzdialeného 84 km od mesta B odchádza cyklista, o 2 hodiny neskoršie druhý cyklista z mesta B do mesta A rovnakou priemernou rýchlosťou 14 km/h. V akej vzdialenosti od mesta B sa stretnú?
  • Nákladné auto
    auto V 7 hodín vyšlo z mesta Krnov nákladné auto rýchlosťou 40 km/h. Proti nemu vyšlo v 8 hodín 30 minút z mesta Jihlava osobné auto rýchlosťou 70 km/h. Vzdialenosť oboch miest je 225 km. V koľko hodín a v akej vzdialenosti od Krnova sa obe autá stretnú? Situá
  • Stret vlakov
    train Z miesta A vyjde v 7:15 rýchlik rýchlosťou 85 km/h do B. Z B vyjde v 8:30 osobný vlak smerom do A rýchlosťou 55 km/h. Vzdialenosť A a B je 386 1/4 km. V koľko hodín a v akej vzdialenosti od B sa oba vlaky stretnú?
  • Nákladné a osobné auto
    1999_Daewoo_Leganza Nákladné auto v 8 hod. vyštartuje rýchlosťou 30 km/h. Osobné v 8 hod. vyjde rýchlosťou 40 km/h. Osobné príde do cieľového mesta o 1 hod a 45 min skôr. Aká je vzdialenosť medzi mestom výjazdu a cieľovým mestom?
  • Autá
    cars_12 Z dvoch miest A, B vzdialených 210km vyšli sučasne o 8:00 oproti sebe dve autá. Z miesta A vyšlo nákladné auto rýchlosťou 60km/hod a z miesta B osobné auto rýchlosťou 80km/hod. O ktorej hodine sa autá stretli?
  • Blackjack TU160
    tu160 Z letiska A vyletel v 9:00 bombardér Tupolev TU160 priemernou rýchlosťou 1850 km/h smerom k letisku B vzdialenému 3500 km. Po vyhodnotení nebezpečenstva v 9:45 z letiska B smerom k A vyštartovala stíhačka MIG 29 priemernou rýchlosťou 2300 km/h. V koľko a
  • Dva vlaky 2
    train_freight_1 Dva vlaky sa stretaju o 8. hodine. Kolko km su od seba vzdialené o 8. hodine a 20 minute, ked jeden ide rychlostou 75 km/h a druhy rychlostou 120 km/h?
  • Dve lietadlá
    dreamliner K letisku letí dve lietadlá. V určitom okamihu je prvé lietadlo vzdialené od letiska 98 km a druhej 138 km. Prvé lietadlo letí priemernou rýchlosťou 420 km/h, druhé priemernou rýchlosťou 360 km/h, pritom dráhy oboch lietadiel sú navzájom kolmé. Aká bude v
  • Vzdialenosť
    cyclist_37 Vzdialenosť miest A a B je 132 km. V 9,00 hodín vyšiel z miesta A cyklista priemernou rýchlosťou 24 km/h, o 10,00 h mu vyšiel naproti druhý cyklista priemernou rýchlosťou 30km/h. Za ako dlho a ako ďaleko od miesta A sa obaja stretnú?
  • Vlak z Prahy
    train_cd_1 Vlak z Prahy vyšiel v 8 hodín rýchlosťou 40 km za hodinu. Vlak z Ostravy vyšiel v 9:20 hodín rýchlosťou 80 za hodinu. V koľko hodín a ako ďaleko od miest sa vlaky stretnú, keď vzdialenosť miest je 400 km.
  • Pohybovka3
    cars_3 Vzdialenosť medzi P a T je 89 km. Z T vyrazilo o 8. hodine nákladné auto rýchlosťou 28 km/h a o 8.hod 45 minút vyrazilo oproti nemu z P osobné auto rýchlosťou 52 km/h. Kedy a v akej vzdialenosti sa stretnú?