Napíšte nám komentár ku príkladu a riešeniu (napríklad ak je stále niečo nejasné...):

avatar

Máte sústavu rovníc a hľadáte kalkulačku sústavy lineárnych rovníc?

Ďaľšie podobné príklady:

1. Sčítance 7
    eq2_7 Vypocitaj väčšieho z dvoch scitancou ak vieš, že menší sčítanie je tretinou väčšieho a ich súčet je 48
  2. Zápas
    lopta_4 Belgicko hralo zápas s Talianskom a Belgicko vyhralo o 2 góly. V zápase padlo celkovo 6 gólov. Určte počet strelených gólov u Belgicka a u Talianska.
  3. Roky letia
    children_12 Zdenke sú 3 roky až jej bude toľko ako teraz Teodoro, jemu potom bude 11, koľko je dnes Teodorovi?
  4. Syn, matka a otec
    family_12 Syn, matka a otec majú spolu 96 rokov. Matka je o 23 rokov staršia ako jej syn a o 5 rokov mladšia ako jeho otec. Koľko rokov má syn?
  5. Dalibor a Adam
    ball_f Dalibor a Adam strelili spolu v sezóne 97 gólov. Adam strelil o 9 gólov viacej ako Dalibor. Kolko gólov strelil každý z nich.
  6. Rodinka 7
    family_14 Mama má 42 rokov a jej dcéry 13 a 19. O koľko rokov bude mať mama toľko rokov ako jej dcéry spolu?
  7. Auto
    sanitka_1 Istú vzdialenosť prejde auto za 3 hodiny a 20 minút. Ak zvýši svoju rýchlosť o 10 km/h, prejde túto vzdialenosť za 2,5 hodiny. Vypočítajte túto vzdialenosť.
  8. Starneme....
    hodiny_2 Ján má o 5 rokov viac ako Pavol. Janov vek je 7/6 veku Dušana. Všetcia bratia maju spolu 195 rokov. Koľko rokov ma Ján?
  9. Tri školy
    bulb2_2 Tri školy navštevuje 678 žiakov. Do prvej chodí o 21 žiakov viac a do tretej o 108 žiakov menej ako do druhej školy. Koľko žiakov navštevuje jednotlivé školy?
  10. Jedáleň
    table V jedálni je 11 stolov (šesťmiestne a osemmiestne). Celkom je v jedálni 78 miest. Koľko je šesťmiestnych a koľko je osemmiestnych stolov?
  11. Orechy 3
    orechy_2 V mise bolo x vlašských orechov. Dano zobral 1/4 z orechov, Michal zobral 1/8 zo zvyšku, a Juraj zobral 34 orechov. Ostalo tam 29 vlašákov. Určte povodný počet orechov.
  12. Viju
    rabbits Viju má 40 kurčiat a králikov. Ak je všetkých nôh 90, koľko králikov je s Viju?
  13. Miskova
    zajic_3 Miskova stará mama chová sliepky a králiky. misko spočítal že spolu majú 20hlav a 64 nôh. Koľko ktorých zvierat chová stará mama?
  14. Závet
    map_4 V závetu rozdelil otec rodinné pozemky tak, že starší syn dostal trikrát väčšiu časť ako mladší syn. Neskôr však dal starší syn 2,5 ha pola mladšiemu a mali obaja rovnako. Určite plochu (výmeru) rodinných pozemkov.
  15. Letná brigáda
    bulb2_1 Traja študenti sa zúčastnili brigády. Dohromady zarobili 1780, -. Petr dostal o tretinu menej ako Honza a Pavol dostal o 100 korún viac ako Peter. Koľko dostal každý z nich?