Pamatovala 2766
Teta koupila 6 stejných hrníčků a jednu konvici na kávu. Celkem zaplatila 60 €. Konvice byla dražší než jeden hrníček, ale levnější než dva hrníčky. Teta si pamatovala, že všechny ceny byly v celých eurech. Kolik € stál jeden hrnek a kolik konvice?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
Řešíte Diofantovské problémy a hledáte kalkulačku diofantovských celočíselných rovnic?
Řešíte Diofantovské problémy a hledáte kalkulačku diofantovských celočíselných rovnic?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
algebračíslaJednotky fyzikálních veličinÚroveň náročnosti úkolu
Související a podobné příklady:
- Oplátka, tyčinka
Jarmila si koupila oplátku, tyčinku a čokoládu. Zaplatila 38 Kč. Tyčinka byla o 8 Kč dražší než oplatka, čokoláda je čtyřikrát dražší než oplatka. Kolik stála oplatka, tyčinka a čokoláda? - V cukrárně 2
Maminka koupila v cukrárně tři zákusky. První stál 72 korun Druhý byl o čtvrtinu levnější než první. Cena třetího zákusku byla třetinou celkové ceny všech tří zákusků. O kolik korun byl třetí zákusek dražší než druhý? - Maminka 3
Maminka koupila Honzovi a Daně bundy. Zaplatila za ně 1 126 Kč. Kolik korun stála Danina bunda, když byla o 108 Kč levnější než Honzova? - Náhrdelník 5862
Na otevírací ples sezóny si koupila manželka prezidenta náhrdelník s náramkem za 768 eur. Kolik stál náhrdelník a kolik náramek, byl-li náramek o 40% a) levnější, b) dražší než náhrdelník? - Odrody jablek
Pani Bartova kupuje jablka. Odrúda Bohemia je o 4 kč za kilogram drazší nez odruda Golden. Pani Bartova koupila 10kg Goldenu a 15kg Bohemii. Celkem zaplatila 360kc. Kolik korun stály jednotlivé odrudy jablek? - Babička
Babička koupila dětem dvě stejné autíčka a jednu panenku. Celkem zaplatila 492 Kč. Panenka stála 150 Kč. Kolik korun stálo 1 autíčko? - Nákup
Maminka koupila 5 krabic mléka a 7 kg brambor a platila celkem 147 Kč. Teta koupila 7 krabic mléka a 3 kg brambor a zaplatila 131 Kč. Jaká je cena 1 krabice mléka a 1 kg brambor? Kolik Kč by dohromady ušetřily, kdyby nakoupily v supermarketu, kde mají ste
